Trwała i ekologiczna emalia

Specjalizujemy się w produkcji mas emalierskich mokrych podstawowych (emalia gruntowa) oraz kryjących o szerokiej gamie kolorów. Jesteśmy jedną z nielicznych, jeśli nie jedyną firmą na świecie, która w swej ofercie posiada tak dużo kolorów emalii na sprzedaż. Nasza emalia produkowana jest wyłącznie z naturalnych zasobów mineralnych, tj. żelaza, kwarcu, gliny, skalenia, i poddawana badaniu jakości w certyfikowanych laboratoriach umożliwiających sprzedaż i dopuszczenie do kontaktu z żywnością.

W naszym zakładzie stosujemy podstawowe metody aplikacji emalii, tj. powlekanie natryskowe i manualne. To w procesie wypalania emalii w naszych piecach emalierskich nadawane są przedmiotom ich niezastąpione właściwości zdrowotne, estetyczne i użytkowe.

Dlaczego warto nas wybrać?

Rękodzielnictwo w wykonywaniu naczyń oraz garnków z emalii to sztuka, która wymaga zarówno doświadczenia, umiejętności, jak również odpowiedniego zmysłu estetycznego. Proces powstawania takich wyrobów jest złożony i skomplikowany. Jako Olkuskie Wyroby Emaliowane produkujemy garnki i naczynia wyłącznie z naturalnych mineralnych surowców, takich jak kwarc, żelazo, glina i skaleń.

Kultywujemy tradycję emaliernictwa według starych zasad. Nasi pracownicy to często ludzie, którzy zajmują się tym całe życie. To dla nas zaszczyt móc pracować z prawdziwymi specjalistami i pasjonatami w jednym. Receptury na mieszanki emalii czy metody łączenia składników są często przekazywane z pokolenia na pokolenie.