Czym jest łączenie elementów stalowych?

Łączenie elementów stalowych polega na spajaniu ze sobą materiału za pomocą rozgrzanej miedzianej „elektrody”. Wyróżniamy dwa rodzaje łączenia elementów (zgrzewania): łączenie punktowe oraz liniowe.

Łączenie punktowe jest najbardziej popularną metodą, za jej pomocą łączy się w oddzielnych miejscach (punktach) dwa elementy stalowe. Wyróżniamy trzy rodzaje łączenia (zgrzewania): zgrzewanie dwustronne jednopunktowe (najczęściej wykorzystywane), dwustronne dwupunktowe oraz jednostronne jedno- i dwupunktowe.

Łączenie liniowe polega na łączeniu wzdłuż linii. Metodę tę stosuje się przede wszystkim przy łączeniu blach cienkich w wyrobach np. wiadrach.

Dlaczego warto nas wybrać?

Wyrabianie naczyń z emalii to sztuka i w taki właśnie sposób staramy się podchodzić do naszych naczyń. Indywidualne podejście oraz tradycyjne metody produkcji pozwalają na stworzenie solidnych i niezwykle trwałych wyrobów o wszechstronnym zastosowaniu w kuchni.

Wiemy, że do wykonania dobrej jakości garnków, naczyń czy misek potrzeba czasu i doświadczenia. Bardzo ważne jest też stosowanie surowców, które są wyłącznie najwyższej jakości. Jako Olkuskie Wyroby Emaliowane kultywujemy ponad 100-letnią tradycję rękodzielnictwa w Olkuszu. Wyróżnia nas długa historia, ręczne malowanie i ozdabianie, przez co każdy z naszych garnków jest wyjątkowy i niepowtarzalny.