Kim jesteśmy?

Kim jesteśmy?

Olkuskie Wyroby Emaliowane kontynuują dziedzictwo regionu, znanego kiedyś w całym kraju z wysokiej jakości garnków i naczyń z emalii. W świecie, który tak szybko się zmienia, chcemy zaoferować okazję do tego, aby zatrzymać się i spojrzeć za siebie. Nasze wyroby są jak rodzinne przepisy przekazywane z pokolenia na pokolenie. Cenimy tradycję i mamy ogromny szacunek do historii. Nie boimy się jednak patrzeć na to, co przyniesie jutro, bo wiemy, że nasze produkty są w stanie sprostać wyzwaniom współczesnych kulinariów.

Czym wyróżniają się<br/>nasze wyroby?

Czym wyróżniają się
nasze wyroby?

Garnki i naczynia produkowane przez Olkuskie Wyroby Emaliowane to wysokiej jakości rękodzielnictwo. To oznacza, że każdy garnek jest owocem pracy ludzkich rąk, przez to jest wyjątkowy i niepowtarzalny. Nasze naczynia emaliowane wykonujemy wyłącznie z naturalnych materiałów i tylko przy użyciu sprawdzonych, tradycyjnych metod produkcji. Możemy pochwalić się największą wśród konkurencji paletą dostępnych kolorów, a nasze wyroby są nie tylko funkcjonalne i praktyczne, ale również po prostu piękne. 

Produkcja emalii w Olkuszu

Do produkcji garnków i naczyń używamy wyłącznie najlepszych, naturalnych zasobów mineralnych. W składzie produkowanej przez nas emalii można znaleźć między innymi żelazo, kwarc, glinę czy skaleń. Tradycja wyrabiania w Olkuszu naczyń z emalii ma już ponad 100 lat i przez ten czas w tworzenie wyrobów było zaangażowane nawet kilka pokoleń olkuskich rzemieślników.

Chociaż jesteśmy wierni klasycznym metodom produkcji, nieustannie staramy się udoskonalać nasze receptury i sposób, w jaki powstają emaliowane garnki. Specjalizujemy się w produkcji naczyń stalowych emaliowanych, obróbce plastycznej i ozdabianiu. Chcemy oferować wyroby, które z powodzeniem łączą w sobie dawne podejście do rzemiosła oraz współczesne wzornictwo i spojrzenie na kulinaria.

Skontaktuj się z nami

Skontaktuj się z nami

Od lat dokładamy starań, by w Twoim domu zagościły estetyczne i funkcjonalne wyroby emaliowane najwyższej jakości.

Masz pytania dotyczące naszej oferty? Potrzebujesz realizacji indywidualnego zamówienia?

Przejdź do kontaktu